تحریم هواوی چرا و چه‌گونه روی داد

تحریم هواوی چرا و چه‌گونه روی داد
تحریم هواوی ولی فقط مشتریان هواوی در خارج از چین را به نظر نرم‌افزاری تحت تاثیر قرار خواهد داد ; چون دولت چین تقریبا هر چیزی را که به گوگل ارتباط دارد , فیلتر کرده است .

به همین منظور هواوی در گوشی‌هایی که بازار چین عرضه می کند یک ورژن از اندروید را به کار می‌گیرد که از سرویس ها هواوی , به‌روزرسانی‌های امنیتی و چه بسا دکان اپلیکیشن‌های خویش هواوی به کار گیری مینمایند .

امر تحریم هواوی همینطور هرگونه همکاری دیگر شرکت‌های آمریکایی نظیر اینتل , ان‌ویدیا ( Nvidia ) و کوالکام ( Qualcomm ) را با هواوی منع خواهد کرد .

هواوی اعم از معدود شرکت‌هایی است که سی‌پی‌یو یا به‌طور دقیق SOCهای منحصربه‌فرد خود را برای به کار گیری در گوشی‌ها و تبلت‌های خود می‌سازد و مثلا نیازی به کمپانی کوالکام ندارد ; البته در دیگر قطعاتی که احتمالا خودش نتواند بسازد دیگر نمی‌تواند سراغ تولیدکنندگان آمریکایی برود .

Huawei Matebook pro
از آن‌سو هواوی جدیدا آغاز به ساخت لپ‌تاپ‌های ویندوزی هم کرده است . سی‌پی‌یو‌های روی لپ‌تاپ‌ها تقریباً همه‌شان یا وابسته به اینتل می‌باشند یا این که AMD . همه‌شان نیز از کارت‌های گرافیکی ملازم سی‌پی‌یو ( Intel integrated graphics ) , ان‌ویدیا و AMD استفاده می‌نمایند .

با تحریم هواوی دیگر هیچ‌کدام از این تولیدکنندگان در دست هواوی نخواهند بود . از آن‌سو هواوی در لپ‌تاپ‌های خود دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت استعمال کند .

همه‌ این‌ها بدین معنا که بازار لپ‌تاپ‌های هواوی شاید به‌طور بی نقص از در میان خواهد رفت و عملکرد هواوی برای ایجاد نسخه لینوکس منحصر به فرد خود هم بی‌اثر خواهد شد .


پاسخ هواوی به تحریم‌ها چه بود؟
در پاسخ به تحریم‌های ایالات متحده , هواوی نیز اعلام کرده است به‌اندازه استعمال سه ماه خود قطعه در انبارهایش دارد . چون از گذشته پیش‌بینی می‌کرد که چنین اتفاقی فیس دهد .

این سه ماه به هواوی مجال خواهد بخشید که بتواند تامین‌کنندگان دیگری برای قطعات موردنیاز خویش بیابد . ولی مشخصا نمی‌تواند تامین‌کننده دیگری برای قطعات لپ‌تاپ‌ها بیابد و در نتیجه این بخش هواوی تماما از دربین خواهد رفت .

از آن‌سو علی‌رغم تجربه هواوی در چین برای توسعه فروشگاه‌ اپلیکیشن , سرویس ها امنیتی و دیگر خدمات ضروری در اندروید , بعید است که هواوی بتواند کاربران خارج از چین را به به کارگیری از این سرویس‌ها راضی نماید ; زیرا همان‌طور که گفتیم چنین چیزی یک اکوسیستم از کاربر و توسعه‌دهنده ایجاد می کند که هر چه تعدادی یکی‌از بیشتر باشد , تعداد دیگری نیز ارتقا می‌یابد .

Huawei Honor 10
ممکن است تولید یک مغازه اپلیکیشنی که عملا اپلیکیشن‌هایی گوگل پلی را اسکن نماید و به عنوان مثال نرم افزار بفروشد , بتواند کاری را از پیش ببرد ; البته همین نیز یک نقص‌ دارااست .

اپلیکیشن‌ها مبتنی بر استانداردها و معیارهای گوگل که در هر به‌روزرسانی خدمات مغازه پلی روی موبایل نصب میشوند , کار مینماید . درصورتی که همین به‌روزرسانی‌ها را هواوی بخواهد انجام دهد , معین نیست چقدر از آن ها با به‌روزرسانی‌های خویش گوگل سازگار باشند .

زمانی خدمات گوگل دراختیار نباشد
بعضی از اپلیکیشن‌ها از خدمات گوگل برای کار کردن به کار گیری می نمایند . خدماتی نظیر سیستم‌های پرداخت گوگل , مکان‌یابی و بازی‌های گوگل پلی . درحال حاضر در صورتیکه اپلیکیشن اندرویدی که روی گوشی‌های سوای خدمات گوگل هواوی نصب‌شده است , برای اجرا دنبال این سرویس ها بگردد و آن ها را پیدا نکند , مشخصا دیگر کار نخواهد کرد

They posted on the same topic

Trackback URL : https://hullnewman90.werite.net/trackback/492047

This post's comments feed